KONST / Litografier / Färglitografi 14632195
*
nr 1463 2195
Lena A Linderholm
(f. 1947), Sverige
Signerad, numrerad 145/175. Bladets mått: 60x80. Färglitografi, yttermått inklusive ram: 77x96 cm
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 20:13:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 15:47:11
1
Vinnande bud
- Tema
25 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lena A Linderholm
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Lena A Linderholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lena a linderholm litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
*
Lena A Linderholm
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Lena A Linderholm
nr 1463 2195
Lena A Linderholm
(f. 1947), Sverige
Signerad, numrerad 145/175. Bladets mått: 60x80. Färglitografi, yttermått inklusive ram: 77x96 cm
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 15:47:11 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
25 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lena A Linderholm
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Lena A Linderholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lena a linderholm litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15